A kedvezményezett neve: | Fém- és Faipari Szövetkezet |
A projekt címe: | Napelemes rendszer telepítése a Fém- és Faipari Szövetkezet székhelyén |
A szerződött támogatás összege: | 5.728.742,- Ft |
A támogatás mértéke (%-ban): | 55% |
A projekt tartalmának bemutatása:
A jelenlegi gazdasági helyzetben igyekszünk havi kiadásainkat a lehető legkisebbre csökkenteni. Az épületek fenntartása jelentős terhet ró a Szövetkezet költségvetésre, kiváltképp a téli időszakban. Cégünk a projektben szereplő épület üzemeltetése során nagyon magas energia számlákat fizet ki az áramszolgáltató felé, mely jelentősen terheli a költségvetését, éppen ezért megújuló energia korszerűsítést kívánunk végrehajtani épületünkön, hogy csökkentsük magas energia számláit. Az épület energia csökkentése érdekében több alternatíva felmerült, melyek közül a napelem rendszer került kiválasztásra. Elkötelezettek vagyunk a megújuló energiaforrások hasznosításának propagálásában és lehetőségeinkhez mérten kivesszük részünket a környezettudatos megoldások alkalmazásában. Jelen beruházással is törekszünk a zöld energia kiaknázására, hiszen mindösszesen 33 kW teljesítményű napelem rendszer kiépítését tervezzük egy épületen.
A célok rövid összefoglalása:
- havi kiadások szignifikáns mérséklése az energetikai jellemzők javításával,
- munkahely megtartás, esetleg teremtés,
- a rentábilis működés biztosítása cégünk hosszú távú működéséhez,
- a CO2 terhelés javítása, ÜHG kibocsátás csökkentése
- környezettudatos szemlélet erősítése,
- növeli a hazai megújuló energia hasznosítás arányát.
A fejlesztésben érintett egyetlen épületegység adja cégünk nettó árbevételének jelentős részét, így kiemelt jelentőségű számunkra az eredményes pályázat, melynek megvalósításával társaságunk versenyképessége, piaci pozíciója erősödik és a munkahelyek megtartása is biztosított. E pályázat jól szolgálja a kormányzati stratégia mikro, kis és középvállalati szinten történő megvalósítását. A fejlesztendő épület kiinduló állapotát a fotódokumentáció tökéletesen bemutatja, a fejlesztést követő állapotra pedig a beruházási javaslatokat írjuk le. Javaslat: Napenergia hasznosítása fotovoltaikus rendszerrel (33 kW napelem). A 33 kWp-os hálózati betápláló megújuló elektromos áram termelő rendszer cégünk részére olyan beruházást tesz lehetővé, melynek eredményeképpen a cégben használt meglévő és új elektromos gépek egyre növekvő energia használatát, és az ezzel járó magas kiadásokat kívánjuk a jövőben csökkenteni, ill. teljes egészében megszüntetni. Az infrastrukturális beruházás célja, hogy a folyamatosan növekvő volumenű, szükséges villamos energiát cégünk környezetbarát módon és gazdaságosan szerezze be. A csúcstechnológiát képviselő eszköz gyors megtérülési idejének köszönhetően a kezdeti nagyobb volumenű beruházás hamar megtérül. A fejlesztés cégünk mindennapi működését gazdaságosabbá teszi, az alacsonyabb működési költségek lehetőséget adnak cégünk fejlesztésére, mind technológiai, mind a humánerőforrás területén.
A pályázat keretein belül csupán egy épületünk energetikai fejlesztését hajtjuk végre, amelyben napelem rendszer telepítésével kapcsolatos kivitelezés valósul meg. A Fehérgyarmati telephelyünk épületére történne egy 33 kWp –os teljesítményű napelem rendszer telepítése, amely 110 db CanadianSolar CS3K-300P napelem modulból, 2 db Fronius Symo 15.0-3-M inverterből és telepítéshez szükséges egyéb tételekből tevődik össze. Jelen fejlesztés cégünk részére olyan beruházást tesz lehetővé, melynek eredményeképpen a telephelyünkön használt meglévő és új elektromos gépek egyre növekvő energia használatát, és az ezzel járó magas kiadásokat kívánjuk a jövőben csökkenteni, ill. részben megszüntetni. Az energetikai fejlesztés részeként elszámolásra csupán a napelem rendszer telepítésének anyag és munkadíj költsége kerül. Az érintett épület vonatkozásában korábban nem történt műszaki előkészület az épület igényfelmérésén kívül. Jelen korszerűsítés nem építési engedélyköteles beruházás.
A projekt befejezési dátuma: 2020.12.17.
A projekt azonosító száma: GINOP-4.1.4-19-2020-01179
Szövetkezetünk 2015.07.09-én pályázatot nyújtott be | |
Pályázat azonosítószáma: | GINOP-1.2.2-15-2015-00186 |
Projekt neve: | “Kapacitás bővítés a Fém-és Faipari Szövetkezetnél” |
Projekt összköltsége: | 9 914 860.- |
Támogatási intenzitás: | 70% |
Támogatási összeg: | 6 940 402.- |
Cégünk úgy döntött, hogy megvalósítja a saválló anyagok feldolgozását és hegesztését. A hegesztés előkészítéséhez szükséges az anyag darabolására, előkészítésére, és a hegesztés utáni csiszolására, sorjázására. A pontos hegesztett alkatrészek gyártásához szükség van a megvásárolandó hegesztő asztalokra, rögzítő és tájoló szerszámkészletekre. Az említett berendezéseket- mivel a hegesztőtrafó és inverter valamint a hegesztőasztal és a befogókészlet szerkezeti acélokhoz is használhatóak- a hagyományos gyártmányainkhoz is tudjuk használni.
A pályázatban szereplő technológia beszerzésével lehetőségünk nyílik a környékünkön megépítendő több tanuszoda saválló berendezéseinek legyártására, ezáltal a jelenlegi létszám megtartását is el tudjuk érni.
Saválló anyagok feldolgozásához rendelkezésre áll egy 3000 mm-es lemezolló melyet az idén újítottunk fel. Ezzel tudjuk darabolni a lemezanyagokat. Így konyhák, pékségek,cukrászdák részére is tudunk gyártani berendezési tárgyakat, melyekre igény jelentkezett az utóbbi időben.
A projekt kezdési dátuma: 2015.10.26
A pályázat befejezési dátuma: 2016.03.17
Projekt azonosító szám: GINOP- 1.2.2-15-2015-00186